Dlaczego nowe kontrolery Apollo serii ASP są dobrym wyborem na nowy system kontroli dostępu

14 stycznia 2022


Kontrolery Apollo ASP-4 są obecne na rynku kontroli dostępu od kilku lat. To innowacyjne rozwiązanie cieszy się powodzeniem zwłaszcza w miejscach, gdzie wymagany jest wysokie stopień bezpieczeństwa. Ostatnio seria ASP została rozszerzona o nowe produkty ASP-2 i ASP-2 PoE. Co czyni kontrolery ASP godnymi uwagi projektując nowy system kontroli dostępu? Na pierwszym miejscy można wymienić wyjątkową elastyczność jeżeli chodzi o  możliwość rozbudowy systemu. Zaczynając systemu dla pojedynczego przejścia, system można stosownie do potrzeb rozbudowywać praktycznie w sposób nieograniczony.

System kontroli dostępu przygotowany na przyszłość

Kolejną zaletą jest wymienny moduł SOM. Dlaczego zaletą? Wyobraźmy sobie sytuację, kiedy znacznych rozmiarów system kontroli dostępu po upływie kilku lat od instalacji potrzebuje nowych funkcjonalności, do realizacji których konieczne będą kontrolery z dużo szybszymi procesorami, niż dostępne obecnie. W przypadku kontrolerów ASP nie będzie konieczna wymiana całego systemu. Wystarczy wymiana właśnie modułów SOM, które będą zawierać nowe procesory i nowe oprogramowanie systemowe. Tak więc kontrolery ASP-4 i ASP-2 są przygotowane na jeszcze nie znane przyszłe wyzwania!

Do prędkości działania kontrolerów ASP nie trzeba przekonywać nikogo. Wynik 12 sekund na załadowanie 100 000 kart do pamięci kontrolera czyni go obecnie najszybszym kontrolerem na rynku.

Kontrolery ASP są produkowane wyłącznie w USA z zachowaniem wysokich rygorów dotyczących jakości i ochrony środowiska. Dzięki stosowaniu komponentów przemysłowych kontrolery mogą pracować w trudnych warunkach otoczenia i temperaturach od -40 do +85°C. Wbudowany watchdog zadba o kontrolę sprawności kontrolera.

Jeżeli potrzebny jest nowoczesny i bezpieczny lecz prosty system kontroli dostępu to dobrym rozwiązaniem może być zastosowanie kontrolera z wbudowanym oprogramowaniem kontroli dostępu. Taki kontroler dzięki rezydującemu w pamięci oprogramowaniu spełni funkcję komputera zarządzającego. Do konfiguracji całego systemu wystarczy komputer lub urządzenie mobilne z przeglądarką internetową. Bez instalowania oprogramowania, serwera bazy danych, itp. Taki system pomimo swojej prostoty umożliwia bieżące monitorowanie zdarzeń w systemie zarówno w wersji tekstowej jak i wersji graficznej na mapach graficznych obiektu.

Dlatego niezależnie od wielkości początkowej czy docelowej planowanego systemu kontroli dostępu kontrolery Apollo ASP-4 i ASP-2 są dobrym wyborem.