Dlaczego nowe kontrolery Apollo serii ASP są dobrym wyborem dla nowych systemów kontroli dostępu.

Kontrolery Apollo ASP-4 są obecne na rynku kontroli dostępu od kilku lat. To innowacyjne rozwiązanie cieszy się powodzeniem zwłaszcza w miejscach, gdzie wymagany jest wysokie stopień bezpieczeństwa. Ostatnio seria ASP została rozszerzona o nowe produkty ASP-2 i ASP-2 PoE. Co czyni kontrolery ASP godnymi uwagi przy projektowaniu nowych systemów kontroli dostępu? Na pierwszym miejscy można… Czytaj dalej Dlaczego nowe kontrolery Apollo serii ASP są dobrym wyborem dla nowych systemów kontroli dostępu.

Bezpieczne powiązanie systemów kontroli dostępu fizycznego i logicznego

Działając na rynku systemów kontroli dostępu fizycznego czasami spotkamy się z pytaniem o możliwość integracji z systemami dostępu logicznego. Najczęściej zapytanie dotyczy możliwości stosowania tej samej karty do otwierania drzwi oraz logowania do systemów informatycznych. Rozwiązaniem, które proponujemy jest Digital Persona. Dzięki zastosowaniu systemu DigitalPersona Logon for Windows możemy uzyskać funkcjonalność w której karta używana… Czytaj dalej Bezpieczne powiązanie systemów kontroli dostępu fizycznego i logicznego

Porównanie czytników iCLASS i Signo w aspekcie instalacji.

Czytniki iCLASS i iCLASS SE firmy HID Global od wielu lat są najbardziej rozpoznawalnymi czytnikami kontroli dostępu. W niedługim czasie przyjdzie pora na rozstanie z tą popularną serią czytników. W roku 2021 rozpoczął się proces transformacji i stopniowe przechodzenie na nową serię Signo. Zgodnie z planem producenta, rok 2022 ma być ostatnim rokiem produkcji standardowych… Czytaj dalej Porównanie czytników iCLASS i Signo w aspekcie instalacji.

Jaka jest najbardziej opłacalna metoda migracji systemu kontroli dostępu ze starszych technologii na nowe?

Często spotykamy się z pytaniem, w jaki sposób najbardziej opłacalnie i bez uciążliwości dla użytkowników podnieść bezpieczeństwo systemu kontroli dostępu. Punktem wyjściowym do ustalenia metody jest określenie liczby używanych kart, liczby czytników w systemie, oraz ram czasowych w jakich ma przebiegać cały proces. Możliwe są dwa scenariusze migracji: Sukcesywna wymiana kart a następnie wymiana czytników… Czytaj dalej Jaka jest najbardziej opłacalna metoda migracji systemu kontroli dostępu ze starszych technologii na nowe?

Jaką technologię kart wybrać przy modyfikacji lub instalacji nowego systemu kontroli dostępu?

Na rynku dostępnych jest wiele technologii RFID stosowanych w systemach kontroli dostępu. Najpopularniejsze z nich to starsze technologie Prox i Unique (EM4100) oraz nowsze Mifare, DESFire, iCLASS i Seos. Aktualny lub przyszły użytkownik systemu nie zawsze posiada specjalistyczną wiedzę na temat zabezpieczeń elektronicznych i polega na doświadczeniu instalatora. Niestety, w wielu przypadkach firmy instalacyjne skupiają… Czytaj dalej Jaką technologię kart wybrać przy modyfikacji lub instalacji nowego systemu kontroli dostępu?